Наші діти заслуговують найкращого!
м. Вінниця, вул. Л. Лук'яненка (Ватутіна), 27
(068) 105 38 08 (Viber)

Пальчикові ігри

Більшість сучасних батьків активно шукають способи розвити дрібну моторику своїх діток. На сьогоднішній час існує безліч методик розвитку дрібної моторики у дитини. Однією з найважливіших частин розвитку дрібної моторики є пальчикові ігри. Такі ігри вважають захоплюючими та емоційними водночас, адже вони сприяють розвитку мовлення, уваги та творчої діяльності дитини. На допомогу приходять різні римовані віршики, казки та історії, які інсценуються за допомогою пальчиків у формі гри. Дана методика не лише сприяє розвитку дитини, але і заспокоює її та загострює увагу на нових тілесних відчуттях.

Дітки, котрі регулярно займаються пальчиковою гімнастикою, краще вчаться говорити, швидше починають писати, володіють гарною пам’яттю, розвивають координацію руху та швидше заспокоюються після стресу.

За допомогою гри діти концентрують увагу на одному виді діяльності, вчаться керувати своїми рухами та активізують дрібну моторику рук. Ігри даної методики не лише сприяють розвитку мовлення, а й розвитку мозкової активності дитини. У процесі пальчикової гімнастики потребують участі обидві руки, завдяки чому дітки вчаться розрізняти поняття «праворуч» -«ліворуч» та «вниз» - «вверх».

Застосування цієї методики вдало підходить як щоденне самостійне ігрове заняття з малюком. Багато педагогів та логопедів використовують пальчикову гру на своїх розвиваючих заняттях як хвилинку фізкультури, відпочинок і зміну діяльності. Такі ігри прекрасно підходять для дитячих свят - їх легко включити в сценарій, ними зручно перемежовувати конкурси, вставши з малюками в хоровод.

Для діток важливо підбирати такі вправи, які дитина з легкістю зможе повторити за дорослими та запам’ятати. Текст для проведення пальчикової гри дорослому треба вимовляти якомога чіткіше і виразніше, а рухи виконуються паралельно тексту. Використання цієї методики сприяє розвитку не лише дрібної моторики рук дитини. Більшість таких ігор несуть також і навчальне навантаження. Одні пальчикові ігри спрямовані на вивчення цифр та букв, інші знайомлять малюка з назвами частин тіла і самих пальчиків. В деяких іграх малюк повинен діяти двома руками - це допомагає йому краще орієнтуватися в просторі та освоювати такі поняття, як «високо – низько».

Незважаючи на те, що ігри даної методики спрямовані на розвиток дрібної моторики дитини та розумової діяльності – вони все ж мають залишити веселими іграми, які дитина буде пам’ятати як яскравий період свого життя.

У Центрі розвитку дитини «Бджілка» проводяться заняття з використанням пальчикових ігор та гімнастики за допомогою різних віршиків та римований історій, які розраховані на діток різного віку. Викладачі нашого центру допоможуть Вашій дитині засвоїти нову інформацію, навчитись новим поняттям і все це лише за допомогою гри!

Слідкуйте за нами